وبلاگ رسمی نرم افزار رهیاب نید

وبلاگ رسمی نرم افزار رهیاب نید

کامپیوتر سفری ، مدیریت پیمایش

جولای 22, 2014, توسط سهیل آرمین, دسته فنی

شاید انتخاب این اسم ( کامپیوتر سفری ) برای این قسمت از نرم افزار کمی عجولانه بوده ! به هر صورت تصمیم گرفتیم که نام آنرا به « مدیریت پیمایش » تغییر دهیم. البته این پایان ماجرا و تنها یک تغییر اسم نخواهد بود.

در اکثر نرم افزار های رهیاب ، امکانی به نام کامپیوتر سفری یا مدیریت پیمایش وجود دارد که به شما امکان نمایش اطلاعات حرکتی از قبیل سرعت لحظه ای ، سرعت متوسط ، زمان پیمایش ، زمان توقف ، ارتفاع و … را می دهد. در نسخه ۱٫۰ و ۱٫۱ پس از شروع مجدد ، اطلاعات پیمایش قبلی شما ریست می شد که در نسخه ۱٫۲ این مشکل مرتفع شد. اما قضیه برای نسخه بعدی که احتمالا نسخه ۱٫۴ خواهد بود، متفاوت است. قرار بر این شد که امکانات جدید و منحصر به فردی در این نسخه از نرم افزار به ابزار مدیریت پیمایش اضافه شود. شما در نسخه ۱٫۴ رهیاب نید قادر خواهید بود که نمودار تغییر سرعت و همچنین تغییر ارتفاع خود را بر روی صفحه نمایشگر مشاهده کنید. از تمامی کاربران رهیاب نید خواهشمندم که نقطه نظرات خود را در این خصوص ، از همین صفحه برای ما ارسال کنند.

۴ دیدگاه

 1. بهنام باهمت |

  با سلام:
  لطفا اطلاعاتی نظیر مدیریت مصرف بنزین مانند: مصرف لحظه ای، مصرف میانگین، مقدار کیلومتر قابل پیمایش با بنزین فعلی، فاصله تا جایگاه سوخت گیری و … را نیز در سیستم اضافه نمایید.
  البته منظورم ماشینهایی که سوکت مربوطه را دارا میباشند.

  • سهیل آرمین |

   با سلام خدمت شما کاربر گرامی

   امکانات سخت افزاری جهت ارائه موارد اشاره شده توسط شما در اکثر قریب به اتفاق یونیت های موجود در بازار وجود ندارد. با این حال در نسخه های آینده امکاناتی جهت مدیرت سوخت با توجه به مدل خودرو به صورت تقریبی ارائه خواهد شد. برای مثال مصرف سوخت شهری و برون شهری برای خودرو در نظر گرفته شده و بر اساس آن برخی از اطلاعات به صورت تقریبی به کاربر نمایش داده خواهد شد.

 2. محمد حسین طلایی |

  لطفا بفرمایید چگونه می توان موقعیت دوستان که رهیاب را دارند رصد و از موقعیت مکانی آنها مطلع شد؟

  • سهیل آرمین |

   سلام، از آنجایی که سیستم های پخش خودرو موجود در بازار عموما امکان اتصال به اینترنت را ندارند، این امکان هم اکنون فراهم نیست. ان شا ا… در آینده نزدیک که دستگاه های متصل به اینترنت جای خود را در بازار باز کنند، حتما این امکان و بسیاری امکانات دیگر از این قبیل، به نرم افزار اضافه خواهد شد.