وبلاگ رسمی نرم افزار رهیاب نید

وبلاگ رسمی نرم افزار رهیاب نید

رقابت به سبک ایرانی!

آگوست 2, 2014, توسط پارسا حسینی, دسته عمومی

این که ما ایرانی هستیم و مفاخر تاریخی مثل کوروش و داریوش و فردوسی و بوعلی و رازی و سعدی و حافظ و مولوی و شیخ طوسی و خواجه نصیر و بیرونی و … داریم درست ولی نمی دانم چه بر سرمان آمده که اینطوری شده ایم.

تا وقتی که توی حال و هوای مدرسه و دانشگاه و تحصیل علم هستی همه چیز همانطوری است که توی کتاب ها نوشته اند؛ خوب و پاک و اصیل و ایرانی. در اینجا به ایرانی بودن مان افتخار می کنیم. اما وقتی که پایت به دنیای هفتاد رنگ کسب درآمد باز می شود پس از مدت زمان کوتاهی اختلافات فرهنگی موجود با شرایط مطلوب را می فهمی و لمس می کنی.

وقتی که می بینی شرکت های هم صنعت تو تا وقتی موفقیتت را می بینند و اسمت را توی زبان مشتری می شنوند چه کارهایی نمی کنند تا منافع شان به خطر نیفتد، هیچ ردپایی از آن فرهنگ عالی ایرانی نه می بینی و نه احساس می کنی. از خودت می پرسی آیا واقعاً «پول» این قدر مهم است که به خاطر به دست آوردن و حفظ آن «هر کاری» که بشود را انجام بدهی؟ آیا این دو روزه ی دنیا این قدر بی پایان است در نظر بعضی ها که حاضراند هر گونه کرامت و عزت و شرافت انسانی را لگدکوب کنند به خاطرش؟

وقتی که وارد صنعت نرم افزار رهیاب شدیم، چند جوان ایرانی بودیم که از سر صندلی های دانشگاه های مان بلند شدیم و بر روی صندلی های شرکت مان نشستیم.

خیلی سختی کشیدیم چون هم صنعت نو بود و هم خودمان. اما پس از گذشت چند سال و پس از ارائه محصول صد در صد ایرانیِ دست پخته ی خودمان، یعنی «رهیاب نید»، و بعد از اینکه توی بازار ایران موفقیت هایی را به دست آوردیم و جایی برای خودمان باز کردیم و سری توی سرها درآوردیم، امروز با کسانی طرف هستیم که برای حفط منافع شان «هر کاری» می کنند.

اوایل به آنها همکار می گفتیم و بعد که توی سینه مان زدند و اخم کردند برای مان، اسم شان را گذاشتیم رقیب و وقتی کارهای امروزشان را می بینیم چیزی به جز دشمنی در ذهن مان تصویر نمی شود.

کسانی که توی بازار ایران کار می کنند می دانند که استراتژی بازاریابی آنها (یعنی رقبای هم صنعت مان که اسم و رسمی هم دارند برای خودشان) «تخریب» ماست! چرا؟ چون ما جوان های ایرانی توانسته ایم به لطف و یاری خدا و همت خودمان نرم افزار نویگیشنی ارائه دهیم که نه تنها تماماً ایرانی است بلکه از سایر نرم افزارهای موجود در بازار هم دقیق تر است و هم به روز تر و کاربر پسند تر.

در این مدت استراتژی ما سکوت بوده و سکوت. ما پشت مان به مصرف کننده های تیز بین و شایسته پسندمان گرمِ گرم است و البته به توجه و همراهی خدا.

ما همچنان سکوت می کنیم و فریادهای مان را تبدیل به ارتقاء کیفیت محصول مان می کنیم. بگذار رقیب های مان هر طور که می خواهند ما را بکوبند و از ما بد بگویند مهم آمار فروش ماهیانه مان است که شکر خدا روندی صعودی دارد. (همیشه وقتی یکی از رقیبان کارهای دون مایه ای مثل شایعه پراکنی و پخش دروغ و … می کند توی بازار علیه ما به یاد حرف مارتین لوتر کینگ می افتم که گفته است: «با قانون چشم در برابر چشم همه کور می شوند.»)

از اینکه با توان ایرانی مان در شرکت ویرا سیستم نمی گذاریم برای برخورداری از نرم افزار رهیاب شهری و امور فنی تخصصی این صنعت ارز از مملکت مان خارج شود، بر خود می بالیم. هنوز هم بر این باوریم که ایران را ایرانی می سازد. ایرانی که نسل های بعدی مان بتوانند به آن افتخار کنند البته نه فقط از توی کتابها!!

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.