وبلاگ رسمی نرم افزار رهیاب نید

وبلاگ رسمی نرم افزار رهیاب نید

نشانه ی محصول خوب

جولای 24, 2014, توسط پارسا حسینی, دسته عمومی

چند وقت پیش که سرم توی درس و کتاب بود، یکی از استادهای مان می گفت: تولید کننده ی خوب کسی است که خودش و نزدیکانش مصرف کنندگان محصولش باشند.

با تمام سادگی، حرف خیلی مهمی است. یادم هست مدیر یکی از رستوران های زنجیره ای فست فود توی ایران گفته بود که برایش خیلی مهم است غذایی به مردم بدهد که کودک خردسال خودش هم از آن می خورد؛ یعنی سلامت غذا و محصولش را با عزیزترین دارایی اش تضمین می کند.

نرم افزار رهیاب یا همان نویگیشن هم محصول مهمی است برای خودش. (هر چند که هنوز توی ایران آن طور که باید و شاید مورد استفاده ی عموم مردم قرار نگرفته است ولی به زودی جایگاه کاربردی خودش را پیدا می کند.) اگر به اندازه ی کافی دقیق و به روز نباشد یا نقص در اجرا و کارکرد داشته باشد، نه تنها مفید نیست بلکه حتی می تواند خطر آفرین هم باشد. مثلاً فرض کنید که نرم افزار برای راهنمایی کردن در طول مسیر صدا نداشته باشد و راننده مجبور باشد برای مسیریابی و دیدن نقشه سرش را بکند توی مانیتور دستگاه … چه می شود؟ … چه خطری دارد؟ بله، درست است … احتمالاً خطر جانی!. و یا مثلاً نقشه ها و نقاط اطلاعاتی که دارد به اندازه ی کافی دقیق و به روز نباشد و شما را به خوبی راهنمایی نکند. آیا می توانید پس از اینکه یک بار حسابی شما را گمراه کرد و کلافه و عصبانی کرد، دوباره به آن اعتماد کنید؟

نرم افزار رهیاب باید بتواند در وقت و پول و انرژی شما ایجاد صرفه جویی کند. با مسیریابی درست و بدون نقص و دقیق. غیر از این است؟

یادتان که هست، «محصول خوب همانی است که تولید کننده خودش هم از آن استفاده می کند». نرم افزار رهیاب نید در ماشین سهیل آرمین و بقیه ی همکاران مان هست. حتی نمایندگان فروش مان هم خودشان از آن استفاده می کنند خوشبختانه. همه ی آنها از نرم افزار نید استفاده ی شخصی می کنند. به ویژه وقتی که به شهر دیگری سفر می کنند و هیچ جای آنجا را به خوبی نمی شناسند.

پس نوشت: اینکه می گویم استفاده می کنند و خودم را نمی گویم به خاطر این است که ماشین ما مجهز به Car DVD نیست کلاً.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.