وبلاگ رسمی نرم افزار رهیاب نید

وبلاگ رسمی نرم افزار رهیاب نید
دسته: عمومی, فنی

راه اندازی نویگیشن خودروهای هیوندای و کیا

ژانویه 20, 2015 | توسط سهیل آرمین | دسته عمومی, فنی

optima

سالهاست خودروهای هیوندای و کیا در بازار ایران حضور پر رنگی دارند. بسیاری از خودروهای این دو برند که به صورت شرکتی یا وارداتی وارد ایران می شوند، مجهز به هدیونیت های بسیار با کیفیت و ممتاز هستند. این هدیونیت ها در بازار به نام « مانیتور بزرگ » مشهورند. و البته همه آنها مجهز به سخت افزار جی پی اس هستند. با این حال، در این مدت نسبتا طولانی، به علل مختلف از جمله تحریم های ظالمانه بین المللی و همچنین عدم همکاری شرکت های تولید کننده این دو خودرو از یک سو، و از سوی دیگر محدودیت های فنی شرکت هایی که در گذشته در این زمینه به صورت رسمی با دو شرکت وارد کننده این خودروها همکاری کرده بودند، موفقیتی برای راه اندازی سیستم رهیاب ( نویگیشن ) این دو خودرو کسب نشده بود.

(بیشتر…)

این روزها در ویرا سیستم …

سپتامبر 8, 2014 | توسط پارسا حسینی | دسته عمومی

پیش نوشت: بعضی وقت ها کارهای پیش بینی نشده مثل هجوم دسته های آفت ملخ که به جان یک مزرعه می افتند، می آیند و به تمام وقتی که داری حمله می کنند و تمام اولویت های کاری ات را زیر و رو می کنند.

اگر نگاه مان به نوشتن در این وبلاگ فقط انجام وظیفه از روی تکلیف بود، می بایست هر طور که شده یک چیزی می نوشتیم در این روزها ولی باورمان در وبلاگ نید این است که باید از صمیم قلب مان بنویسیم تا با قلب تان بخوانید. ما کاری که می کنیم را دوست داریم. (بیشتر…)

برای حسین معدنی، قهرمانی جاودانه

آگوست 2, 2014 | توسط پارسا حسینی | دسته عمومی

null

خبری سخت و جانکاه بود. درگذشت مرحوم حسین معدنی مربی تیم ملی والیبال را می گویم.

برای موفقیت یک تیم تک تک اعضای تیم نقشی بسیار مهم و پر رنگ دارند. وقتی که بازی های تیم والیبال را می دیدم، وقتی که می دیدم از اینکه چهارم جهان شده ایم، این قدر ناراحتیم و حق خودمان را در رتبه های بالاتر می دانیم، از موفقیت تیم پر افتخار والیبال و از صمیم قلبم خوشحال می شدم. حتی آنهایی که از والیبال سر در نمی آوردند هم از موفقیت های پی در پی تیم والیبال مان خوشحال بودند و احساس غرور می کردند.

من و تمامی همراهانم در شرکت ویرا سیستم درگذشت ناگهانی این مربی ارزشمند را به خانواده محترم ایشان، به تیم ملی والیبال ایران و به تمامی دوستداران عزت و سربلندی ایران عزیز تسلیت می گوییم و از خداوند بزرگ و مهربان برای ایشان طلب آمرزش داریم. برای روح بزرگوار این قهرمان جاودانه فاتحه بخوانیم.

رقابت به سبک ایرانی!

آگوست 2, 2014 | توسط پارسا حسینی | دسته عمومی

این که ما ایرانی هستیم و مفاخر تاریخی مثل کوروش و داریوش و فردوسی و بوعلی و رازی و سعدی و حافظ و مولوی و شیخ طوسی و خواجه نصیر و بیرونی و … داریم درست ولی نمی دانم چه بر سرمان آمده که اینطوری شده ایم.

تا وقتی که توی حال و هوای مدرسه و دانشگاه و تحصیل علم هستی همه چیز همانطوری است که توی کتاب ها نوشته اند؛ خوب و پاک و اصیل و ایرانی. در اینجا به ایرانی بودن مان افتخار می کنیم. اما وقتی که پایت به دنیای هفتاد رنگ کسب درآمد باز می شود پس از مدت زمان کوتاهی اختلافات فرهنگی موجود با شرایط مطلوب را می فهمی و لمس می کنی.

وقتی که می بینی شرکت های هم صنعت تو تا وقتی موفقیتت را می بینند و اسمت را توی زبان مشتری می شنوند چه کارهایی نمی کنند تا منافع شان به خطر نیفتد، هیچ ردپایی از آن فرهنگ عالی ایرانی نه می بینی و نه احساس می کنی. از خودت می پرسی آیا واقعاً «پول» این قدر مهم است که به خاطر به دست آوردن و حفظ آن «هر کاری» که بشود را انجام بدهی؟ آیا این دو روزه ی دنیا این قدر بی پایان است در نظر بعضی ها که حاضراند هر گونه کرامت و عزت و شرافت انسانی را لگدکوب کنند به خاطرش؟ (بیشتر…)

نشانه ی محصول خوب

جولای 24, 2014 | توسط پارسا حسینی | دسته عمومی

چند وقت پیش که سرم توی درس و کتاب بود، یکی از استادهای مان می گفت: تولید کننده ی خوب کسی است که خودش و نزدیکانش مصرف کنندگان محصولش باشند.

با تمام سادگی، حرف خیلی مهمی است. یادم هست مدیر یکی از رستوران های زنجیره ای فست فود توی ایران گفته بود که برایش خیلی مهم است غذایی به مردم بدهد که کودک خردسال خودش هم از آن می خورد؛ یعنی سلامت غذا و محصولش را با عزیزترین دارایی اش تضمین می کند. (بیشتر…)

تصاویری از رهیاب نید

جولای 24, 2014 | توسط سهیل آرمین | دسته عمومی, فنی

از اونجایی که همیشه دیدن یک محصول از توصیف اون مؤثر تره امروز تصمیم گرفتم تعدادی تصویر از نرم افزار رهیاب نید رو به همراه کمی توضیخ براتون قرار بدم. به قول عطار نیشابوری

زلیخا دیدن و یوسف شنیدن  ….   شنیدن کی بود مانند دیدن

(بیشتر…)

نید و جیلی

جولای 22, 2014 | توسط پارسا حسینی | دسته عمومی

null
سرانجام پس از مدتی این در و آن در زدن و پیگیری های مداوم و تحمل مشقات ناخواسته ی فراوان، نرم افزار رهیاب نید برای خودروهای جیلی آماده شد.

می گویم «مشقات ناخواسته» چون برای انجام این پروژه سختی های زیادی را متحمل شدند گروه فنی مان. حتی یک دستگاه نمونه هم دم دست شان نبود طفلک ها تا بتوانند تست های شان را اجرا کنند، آخر سر هم مجبور شدیم دست بکنیم توی جیب مدیر عامل مان و یک جیلی بخریم!

(بیشتر…)